21 wrzesień 2022

ROADPOL SAGETY DAYS W JĘDRZEJOWIE

zdjęcie: ROADPOL SAGETY DAYS W JĘDRZEJOWIE / fot. KPP Jędrzejów
fot. KPP Jędrzejów
W dniach od 16 do 21 września 2022 roku na drogach powiatu jędrzejowskiego w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności przeprowadzone zostały działania pn. „ROADPOL SAFETY DAYS”, których głównym celem było zwrócenie uwagi na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników dróg. Znajomość zasad bezpieczeństwa, ostrożność i uważność oraz sprawny środek transportu to składowe, które prowadzą do minimalizowania zdarzeń drogowych, również tych tragicznych w skutkach.
REKLAMA

W dniu wczorajszym jędrzejowscy policjanci odwiedzili dzieci w przedszkolu aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Przepisy ruchu drogowego nie są łatwe do zrozumienia, zwłaszcza dla najmłodszych, dlatego jędrzejowscy policjanci przekazują je poprzez zabawę. W tym celu wykorzystują miasteczko umiejętności drogowych Autochodzik, dzięki któremu najmłodsi kształtują i utrwalają prawidłowe nawyki przydatne w poruszaniu się po drogach.

W dniu dzisiejszym w przedpołudnie jędrzejowscy policjanci przeprowadzili działania w ramach wspominaj akcji na drodze jak również w miasteczku ruchu drogowym.

Działania policjantów w miasteczku ruchu drogowym w Jędrzejowie przy ulicy Przypkowskiego, polegały na przeprowadzeniu pogadanki dla dzieci i młodzieży na temat bezpiecznego korzystania z drogi. W czasie pogadanki jędrzejowscy stróże uświadamiali jak ważną kwestią jest problem bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wypadków, w których ludzie tracą życie i zdrowie.

Na drodze w powiecie jędrzejowskim policjanci z jędrzejowskiej drogówki prowadzili działania mające na celu zwrócenie szczególnej uwagi kierowców popełniających najpowszechniejsze wykroczenia w ruchu drogowym, mające wpływ na wypadki tj. przekroczenie prędkości, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, rozmawianie przez telefon bez zestawu głośnomówiącego oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych. Działania zostały przeprowadzone na drogach powiatowych oraz gminnych. W trakcie działań policjanci rozdawali kierującym broszury.

 

Opr. PM

KPP Jędrzejów

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Jędrzejów
16°C
wschód słońca: 06:29
zachód słońca: 18:31
Koronawirus
świętokrzyskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jędrzejowie

kiedy
2022-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury, Jędrzejów, Al. J....
wstęp biletowany